22 Червня 2021

Навчальний семінар для представників агросектору "Відкриття ринку землі"

16 червня у Києві відбувся навчальний семінар «Відкриття ринку землі», організований компанією Formative Partners. Метою семінару стало прояснення основних змін у законодавстві після набрання чинності Закону України №2178-10 та окреслення чітких механізмів дій щодо покупки земельних ділянок для аграріїв.
Перед початком заходу співвласники компанії урочистим словом привітали присутніх, презентували компанію та підкреслили важливість подібних заходів для підняття рівня обізнаності в практичних моментах реалізації законодавчих змін. Спікером семінару стала старша юристка компанії Formative Partners Наталя Гнєзділова.

Серед іншого, чи не найважливішим питанням, на яке було дано відповідь у ході семінару та подальшої дискусії, є питання того, що очікувати після відкриття ринку землі: для кого буде доступна купівля земельних ділянок та у якому розмірі. Також було проаналізовано можливість купівлі земельних ділянок іноземцями та відповідальність у разі порушення порядку купівлі землі.

Крім того, було розглянуто умови продажу сільськогосподарських земель, що включає у себе переважне право купівлі, його реалізацію та порядок передачі.

Велику увагу команда Formative Partners також приділила процедурі набуття права власності на земельну ділянку, зокрема щодо договорів, за якими дозволяється її продаж, процедурі продажу землі на торгах, її вартості та нормативно-правовій оцінці.

Як пояснила пані Наталя, вкрай важливим є підтвердження фінансових операцій для придбання земельної ділянки, що передбачає проведення фінансового моніторингу та підтвердження джерел походження грошових коштів.

Крім того, під час семінару присутні також більше дізналися про умови та порядок зміни цільового призначення земельної ділянки, поділ та об’єднання земельних ділянок, а також право постійного користування земельною ділянкою.

Особливо приємно, що із навчального семінару захід перейшов у формат активного обговорення та дискусії. Це ще раз підкреслює актуальність даної теми та гостру необхідність в ознайомлені осіб, що прямо чи опосередковано пов’язані з агросектором, із сучасним станом справ правового регулювання купівлі землі.

Більше фото за посиланням:https://www.facebook.com/media/set/?vanity=formativepartners&set=a.328443308740550